BEZ HAPPYENDU

ZAŽILA JSEM NEBE A PEKLO

Nejsem spisovatelka.
Přesto jsem napsala knihu.
A není to hezké čtení.
Klid ani zábavu rozhodně nepřináší.
Proč jsem přesto měla potřebu pustit se do toho a vydat
„Zažila jsem nebe a peklo.“ 

Mým cílem nebylo napsat knihu, abych na ní vydělala, abych se zviditelnila, nebo abych si terapeuticky zpracovala něco, co jsem prožila.

Bolí to. Znovu a znovu. Stále.  Jak se knížka rodila, přiznávala jsem si, že ji píšu hlavně kvůli sobě. Když příběhy o domácím násilí slyší tolik lidí, tolik odborníků, tolik psychologů, právníků a mediátorů, ale nikdo ho NEVYSLYŠÍ, nikdo nepochopí, zbývá bezmoc.

Pro mě asi nejhorší pocit, který se dá zažít. Všechny ženy – autorky příběhů v třetí části knihy, měly všechny stejnou potřebu vyprávět o svém pekle a nakonec i touto formou poukázat na to, jak je psychické násilí zničující, a jak je zoufalé, že u nás není postihováno. Nebere se v potaz.

Když vám někdo zlomí čelist, udělá monokla nebo vykloubí rameno, je to evidentní. Nikdo zpravidla nebude namítat, že jste si to udělala sama. V případě nefyzické agresivity vám buďto nikdo neuvěří (nevypadáte jako týraná osoba), nebo řeknou, že si za to můžete sám(a), nebo to jednoduše smetou ze stolu.

V průběhu psaní jsem se spojila s ženami,

které zažily, nebo aktuálně zažívají boj s nebezpečným manipulátorem, sociopatem, narcistou. Je jich tolik, a jejich zkušenosti jsou tak stejné! A tohle nechť je cíl, poslání a záměr knihy Zažila jsem nebe a peklo. Četnost a podobnost všech příběhů ať je obrovským varováním, jednou obrovskou RED FLAG pro všechny, kdo jsou ve vztahu s člověkem, který manipuluje, překrucuje, vyčítá, nadává, shazuje, ponižuje, kontroluje, svaluje vinu, trianguluje, gaslightuje, zkrátka v nefunkčním vztahu. A také obrovskou RED FLAG, aby jste se toxickým vztahům a takovým lidem vyhýbali velkým obloukem. 

Pan doktor Radkin Honzák po přečtení označil příběh za „Červenou Karkulku bez myslivce“. A bez váhání ji doporučil k vydání. „Kdyby měla tahle kniha pomoct jedné jediné ženě, stálo za to ji vydat.“

A to je cíl knihy Zažila jsem nebe a peklo. Prostřednictvím vyprávěných příběhů posvítit na téma narcistů a nebezpečných manipulátorů mezi námi.

 

Další informace o knížce nadeš tady: https://www.donio.cz/zazila-jsem-nebe-a-peklo

Kampaň na Donio.cz už byla ukončena, na vydání knížky bylo vybráno 87 778 Kč. Ze srdce děkuji všem, kteří její vydání podpořili, ať už finančně, nebo jinou formou podpory. Vybraná částka bude použita na vydání knížky, skvělé paní redaktorce, grafikovi, nakladatelství Galén, které zajistí tisk a vše ostatní, aby se dostala na pulty knihkupectví a do rukou těm, ke kterým se dostat má… 🙂